- Edward Hall Artistic Director, Carl and Marilynn Thoma Chair
- Kimberly Motes Executive Director
- Rick Boynton Creative Producer
ARTISTIC & EXECUTIVE
- Paige Whitson-Martini Director of Producing
- Daniel J. Hess Producer, Artistic Engagement and Experience
- Bob Mason Artistic Associate/Casting Director
- Aislinn Frantz Associate Producer
- Alexis Taylor Casting and Producing Associate
- Rose Kalef Executive Assistant
- Karina Patel Assistant to the Creative Producer
-
Delaney Piggins Arts Leadership Fellow
EDUCATION
- Nora Carroll Director of Lifelong Learning & Education, Ray and Judy McCaskey Education Chair
- Mersedez Hoover Education Programs Associate
- Dana Aviles Learning Programs Coordinator
- Stephen Bennett, PHD; Katie Blankenau, PHD; Casey Caldwell, PHD; Deon Custard, PHD Candidate; Elizabeth Charlebois, PHD; Vanessa Corredera, PHD; Rebecca Fall, PHD; Martine Kei Green-Rogers, PHD; Sara B.T. Thiel, PHD Guest Scholar Lecturers
- Chris Anthony, MFA; Devin Christor; Greg Geffrard, MFA; Matt Hawkins, MFA; Clarence Higgins, MFA; Jarrett King; Kevin Long, MA; Sonya Madrigal; Katie McKnight, PHD Educator Artists
- Melina Lesus, PHD CPS Connectivity Consultant
MARKETING & COMMUNICATIONS
-
Marketing
- Julie Stanton Director of Marketing and Sales
- Katie Bell Digital Marketing Manager
- Olivia George Graphic Designer
- Mikayla Shaw Marketing Assistant
-
Communications
- Hannah Kennedy Director of Communications
- Emma Perrin Public Relations and Digital Media Manager
-
Box Office
- Scott Letscher Ticketing Services Manager
- Sonja Pardee Box Office Supervisor
- Natalie Brandy Box Office Associate
- Jaz Fowlkes Box Office Associate
- Micah Hazel Box Office Associate
- Aurthur King Box Office Associate
-
Ash Pierce Box Office Associate
DEVELOPMENT & SPECIAL EVENTS
- Emily Hansen Director of Development
- Makeda Cohran Events Director
-
Elizabeth Teague Associate Director of Development, Institutional Giving
-
Carlos García Léon Individual Giving Manager
- Finley Jones Development Coordinator
- Nathan Wetter Donor Services and Data Coordinator
FINANCE & Operations
- Katie Tresnowski Director of Finance and Administration
-
Finance
- Dan Thomas Controller
- Alysse Hunter Assistant Controller
- Alejandra Sujo Accounting Associate
-
Technology
- Jeanne Devore Technology Manager
-
Kevin Spellman Technology and Innovation Specialist
-
Operations
- Mark Kozy Operations Director
-
Daniel Lopez Facilities Manager
-
Felix Ross Custodial Manager
-
Dwayne Brewer Custodial Assistant
-
Anthony Davis Custodial Assistant
-
Cano Hernandez Custodial Assistant
-
Ferris Robertson Custodial Assistant
-
Deloristine Washington Custodial Assistant
-
Guest Services
- Devin Faught House Manager
- Phoebe Silva Assistant House Manager
- Emily Arthur Guest Services Associate
- Dani Brown Guest Services Associate
- Meghan Cameron Guest Services Associate
Sam Castillo Guest Services Associate - Giulia Chiappetta Guest Services Associate
- Grace Cummings Guest Services Associate
-
Amanda Farmer Guest Services Associate
- Leah Johnson Guest Services Associate
-
Precious Johnson Guest Services Associate
- Olivia Leslie Guest Services Associate
- Philip Macaluso Guest Services Associate
-
Maggie Perisho Guest Services Associate
-
Jessica Plummer Guest Services Associate
-
Leslie Ramirez Guest Services Associate
-
Julia Ravenscroft Guest Services Associate
-
Alex Rosas Guest Services Associate
-
Nora Rumery Guest Services Associate
-
Ashlyn Seehafer Guest Services Associate
-
Kiernan Westrick Guest Services Associate
-
Nyja White Guest Services Associate
-
Erika Wilson Guest Services Associate
- Jada Woodard Guest Services Associate
- Tanner McCormick Lead Concessioner
- Ollie Biziak Concessioner
-
Suzie Glover Concessioner
- Chamaya Moody Concessioner
-
Patty Roache Concessioner
-
Jack Saunders Concessioner
-
Emily Stipetic Concessioner
-
Mo Werder Concessioner
Human resources
- Tiffany Tuckett Director of Human Resources
- Gianna Schuetz Company Manager and Human Resources Specialist
- Amal Mazen Salem People Operations Assistant
PRODUCTION
- Mac Vaughey Director of Production
- Alexa Berkowitz Assistant Director of Production
-
Scenery
- Tyler Metoxen Technical Director
Tobi Osibodu Stage Crew Head
Bradley Buri Stage Crew Carpenter Head
Jack Birdwell Stage Rigging Crew Head
Chris Culver House Technician - Bobby Noe House Technician
-
Costumes
- Ryan Magnuson Costume Department Manager
- Cathy Tantillo Costume Design Assistant
-
Jenn Giangola Wardrobe Supervisor
-
Ashley Berg Draper/Workroom Supervisor
-
Teagan Anderson First Hand
- Yas Maple Stitcher
-
Lighting and Video
- Alec Thorne Lighting and Video Department Manager
- Arianna Brown Assistant Lighting and Video Department Manager
- Joan E. Claussen Lighting Crew Head
-
Sound
- Nicholas Pope Sound Department Manager and Resident Sound Designer
- Dan Schreck Sound Crew Head
-
Hair and Make-up
- Ashley Adams Hair and Make-up Department Manager
-
Properties
- Anna Katharine Mantz Properties Department Manager
AnnaMae Durham Assistant Properties Department Manager - Dan Nurczyk Properties Crew Head